۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
شرايط اعطاي گرنت پژوهشي نيماد
شرايط اعطاي گرنت پژوهشي نيماد
در راستاي اجراي برنامه عملياتي مشترك دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و سازمان‌هاي وابسته در سال 1396 در برنامه واحد همتاپروري مؤسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي ايران (نيماد) فراخوان دريافت پروپوزال گرنت هاي تحقيقاتي اعلام شد.
در راستاي اجراي برنامه عملياتي مشترك دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و سازمان‌هاي وابسته در سال 1396 در برنامه واحد همتاپروري مؤسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي ايران (نيماد) فراخوان دريافت پروپوزال گرنت هاي تحقيقاتي اعلام شد.
بر اساس اين فراخوان، شرايط و فرايندهاي اين گرنت به شرح ذيل اعلام شده است:
1- اين گرنت در سال جاري(1396) به 40 نفر از اعضا هيات علمي برجسته و توانمند دانشگاه/ دانشكده/پژوهشكده و يا مراكز تحقيقاتي وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با مرتبه استادي و شاخص اچ برابر يا بالاتر از 15 (H-index ≥15) پس از دريافت اعلام آمادگي عضو هيات علمي و معرفي دانشجو توسط استاد اعطا ميگردد.
2- ميزان اين گرانت 500 ميليون ريال بوده و به عضوهيات علمي متقاضي پس از درخواست، تائيد معاونت پژوهشي دانشگاه ذيربط و داوري نهايي پروپوزال ارسالي در موسسه در طي 4 قسط پرداخت خواهدشد.
3- اين گرنت به دانشجويان شاغل به تحصيل در رشته هاي دكتري عمومي پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دانشجويان رشته هاي كارشناسي ارشد با معدل بالاي 15 و داراي مدرك زبان معتبر (يا كسب آن در طي 6 ماه اول دوره) و علاقه مند به تحصيل در رشته هاي تحصيلات تكميلي با رعايت مفاد منعقده در تفاهم نامه¬ي في مابين تعلق ميگيرد.
4- در طي اين دوره يك تا سه ساله استاد راهنما با معرفي دانشجوي واجد شرايط از طريق يك برنامه ريزي دقيق آموزشي- پژوهشي در رشد و شكوفايي علمي دانشجوي معرفي شده اقدام كرده و با فرايند مريد و مرشد زيربناي لازم در جهت پرورش علمي- فرهنگي دانشجو را فراهم ميكند.
استاد راهنما با ارائه پايان نامه كليه امور پژوهشي دانشجو را به عهده گرفته و پس از پايان فرايندهاي تحقيقاتي مقاله حاصل را در يكي از برترين مجلات دنيا به چاپ خواهد رساند. پس از طي اين دوره، دانشجو پس از شركت و قبولي در رشته هاي تخصصي و يا Ph.D. زير نظر همان استاد دوره تحصيلي آتي خود را گذرانده و مجددا مورد حمايت قرار خواهد گرفت.
همچنين در اين دوره، دستيابي به موارد زير توسط دانشجو مورد انتظار است:
• اخذ ديپلم پژوهشي (طبق تعريف معاونت تحقيقات و فناوري وزارت)
• ارائه و انجام يك طرح تحقيقاتي مرتبط با رشته تحصيلي در طول دوره
• انتشار حداقل يك مقاله SJR-Q1 غيرپولي خارج از كشور، منتج از طرح تحقيقاتي انجام يافته در طول دوره
• ارائه گزارش به صورت شفاهي پس از چاپ مقاله در حضور هئيت داوري معرفي شده از سوي دفتر تحقيقات دانشجوئي وزارت.
5- نتايج بررسي مدارك ارسالي پس از طي مراحل فوق الذكراز طريق وب سايت مؤسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي (نيماد) اعلام خواهد شد.
6- دريافت اين گرنت در سال جاري كاملا رقابتي بوده و استاد متقاضي در يك صفحه A4با معرفي خود و دانشجوي معرفي شده، فرايند هاي آموزشي – پژوهشي كه در طي آن مقرر است دانشجو را تربيت و ارشاد نمايند را معين و مشخص مي فرمايند. معاونت پژوهشي درخواست ها را جمع آوري كرده و با نظر دو نفر از اعضا هيات علمي با سابقه درخشان آموزشي – پژوهشي دانشگاه آنها را بررسي و نتيجه را به دفتر كشوري تحقيقات دانشجويي معرفي مي نمايند.
شايان ذكر است ارسال پروپوزال و يا معرفي فرد از طرف دانشگاه متبوع، به منزله دريافت گرنت فوق الذكر نبوده و مؤسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي (نيماد) هيچ گونه تعهدي در اين خصوص نخواهد داشت.
تاریخ:
1396/04/21
تعداد بازدید:
701
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal